Zima to nieprzyjemny okres dla ogrodnika

Za oknem jakby w dalszym ciągu biało i tak bywa temperatura pod kreską. Tymczasem autentyczni ogrodnicy, wiecie tacy istotnie niesłychanie okazali miłośnicy roślin, krzewów oraz drzew już bodajże leniwie poczynają się przygotowywać do kolejnego sezonu. Pewnie przesiadują przed komputerami i przeglądają witryny sklepów ogrodniczych.

Niezwykle troskliwie też prześwitują różne odmiany kwiatów, czy nie pojawiły się jakakolwiek odmiany drzewek, jakie by mogli w tym roku obsiać w własnych ogrodach. Poza internetem wynajdą takie wiadomości w różnego wariantu gazetach z branży ogrodniczej i książkach. Z pewnością w książkach pewnie nie tak wiele nowości, chyba że nabędą jedną nową książkę, jaka akurat została opublikowana.

Owszem dużo w wyższym stopniu woleli w tym momencie by się krzątać wśród swoimi drzewkami, robić porządek w ogrodzie przed sezonem. Większość prawdopodobnie już dziś zna co będzie nowego w ogrodzie, co zostanie na dalszy sezon, a z czym przybędzie się mi pożegnać.

Bez nerwów, jeszcze parę tygodni panowie i będziecie zdołali gonić do waszych ogrodów. Kolejny sezon między drzewkami, krzaczkami i roślinkami bez których trudno wam się odkryć.