Kilka typów lubię

Dlaczego jakaś osoba uwielbia zajadać się wszystkimi ciastami, a pozostała preferuje jedynie dowolnym konkretnym typie? Gruntownie nie kapuję osób, które zajadają się przeróżnego gatunku tortami. Nie chodzi nawet o to, że są one na ogół pewnie słodsze niż pozostałe ciasta, tymczasem o to, że są osobliwie mokre w środku.

Ja w żadnym wypadku nie ceniłem tortów, jednak nadzwyczaj lubię rozliczne ciasta. Wzorem takiego ciasta jest tu miodownik. Moja lepsza połowa wypieka go jedynie raz w roku. Bodajże owo jest tajemnica tego, że rzeczywiście uwielbiam owo ciasto. Jeśli mi wypiekała miodownik co parę tygodni, wtedy zapewne bym tak za nim nie przepadał. Chyba im dłużej się na coś wyczekuje tym jest owo smaczniejsze.

Inne ciasta, jakimi podobnie się zdołam zajadać to tak mienione muffinki. Te na bank jadam znacznie systematyczniej, natomiast w tej okolicy w zasadzie co tydzień idzie piec całkowicie inny typ tych pyszności.

Torty nie są jedynymi wypiekami, których staram się wystrzegać. Innym gatunkiem słodkości są serniki. Tych też nadzwyczajnie nie lubię, jednakże są tutaj warianty, które zjem nawet z pokaźnym smakiem. Chyba te warianty należą do serników na ciepło, czy jakoś tak to się tytułuje.

Nie należy chyba dopisywać, iż najwięcej można się objeść ciastami przy okazji różnych świąt. Niesłychanie przyzwoicie się układa, bo pewne są już nader blisko.