Rozkład małżeństwa? Psychoterapia pożądana!

Nadzwyczaj wyniszczające są obecnie rozwody, a co sporo gorsze i alarmujące, coraz systematyczniej do nich dochodzi. Również i u nas w Polsce mamy do działania z okazałym wzrastaniem liczby rozwodów w przeciągu roku, porównując oczywiście podziałkę do lat minionych.

Czy jest w dalszym ciągu jakaś sposobność i dla waszego związku? Być może nie ma między wami solidnego porozumienia, być może de facto teraz wystajecie na bezdrożu, każde samodzielnie patrząc w inną stronę, natomiast jeszcze jest w was wola walki o to, aby znów być wspólnie i czuć się de facto szczęśliwym? Współcześnie obraz małżeństwa jest aktualnie zupełnie inny, niż to było kiedyś. W tym momencie każdy w związku przebywa nieomal samodzielnie, na osobisty rachunek.

Osobne konta, osobne grona przyjaciół. Co chwila mniej w nas partnerstwa, a w głównej mierze chodzenia na kompromisy. To, że stajemy się odrębnymi jednostkami przemawia też o tym, że nie będziemy znosić różności drugiego człowieka. Wybaczcie, lecz jaki w takim przypadku jest inny sposób na wspólne egzystencja pod jednym, dachem, jak nie kompromis i znajdowanie wspólnych, stosownych rozwiązań? Gdy wymijamy rozmowy, dyskusje i wysłuchanie drugiej strony, w owym czasie już zdoła wesprzeć jedynie psychoterapeuta i jego poparcie.

Naprawdę w tym miejscu nie ma co się wstydzić, by się o taką pomoc psychoterapii ubiegać. Dzisiaj nawet zdrowe, niezwykle radosne układy uczęszczają na psychoterapię indywidualną, żeby móc się odpowiedniej zrozumieć, a nikt inny jak psychoterapeuta przyzwoiciej nam niniejszego nie wyklaruje.