Linki i ich duża waga

Pragnąc skutecznie i długoterminowo powalczyć o niesłychanie wysokie pozycje w Google lub podobnie innych wyszukiwarkach nie można zapomnieć o sprawnym, metodycznym linkowaniu, jakie oddziaływa na pozycjonowanie stron. Faktycznie, najwyższa jest treść, lecz linki pozycjonujące są tym, co zezwala wyszukiwarce niniejszą treść uznać za cenną względnie dla użytkownika.

Mówiąc o czymś takim jak wydajne pozycjonowanie, nie da się zataić i nikt niniejszego nie będzie podważał, iż linki na należytych witrynach mają o wiele większe znaczenie aniżeli linki na stronicach troszkę wartościowych, koszmarnie podlinkowanych. I w tym miejscu wnikamy w kwestie stron gatunku presell pages i każdych innych, które zaręczają gratisowe pozycjonowanie.

A wszak publikując artykuły z linkiem w treści wolno podlinkować przy okazji jakiś z wcześniejszych wpisów na takich stronicach. Powoduje to, iż podstrona z linkiem do pozycjonowanej witryny staje się w wyższym stopniu wartościowa w oczach wyszukiwarek, a tym samym sam link o dużo lepszy.

Nie jest owo taktyka, która sprawdza się z dnia na dzień, w dodatku trzeba liczyć się z tym, iż niezwykle sporo z wpisów zniknie – nie mniej tymczasem te jakie pozostaną w sieci, będą stanowiły silne i głównie wyborne miejsce pod link bezpośredni do strony. Taki bezwzględny link z czasem będzie miał wielkie znaczenie na pozycję strony w SERP każdych najistotniejszych wyszukiwarek.