Włochy na wczasy

Siena jest poniekąd architektonicznym pomnikiem. Fachowcy od średniowiecza i ówczesnej architektury uznają ją za testowy otwarcie przykład. Poza proporcjami, domami, walorami historycznymi Siena jest dodatkowo wzorem nader słynnym dla przeciętnego podróżnika.

Jedyna w swoim typie atmosfera, znaczny plac miejski przywodzący na zagadnienie dawne bazary (nie to co nadzwyczaj prędki dzisiejszy eksport) tudzież zgromadzenia obywateli i wzgórza rozpościerające się naokoło. Wszystko to sprawia, że Siena fascynuje i opornie o niej zapomnieć po powrocie z turystycznych wojaży.

Italia w okresie urlopowym to obiekt sporych podróży. Najszybciej dojdziemy tam drogą lotniczą – bardzo popularne są tanie linie lotnicze – powinno się wyselekcjonować samolot nawet o ile naszym celem jest jedynie Siena. Bilety lotnicze i tanie latanie oznaczają ogromną redukcję wydatków podróży.

Kilka – kilkanaście wieków temu Siena była nader liczącym się w Europie, istotnym nie wyłącznie dla Italii, ośrodkiem miejskim. Prosperował w tym miejscu eksport i handel zamienny. Z racji napływających nader obszernej liczby gości Siena rozkręcała się dynamicznie i bez przeszkód.

Ciężko rzec w jakim momencie rozwój bieżący utknął w jakimś punkcie. Nawet handel (import / eksport), który porusza każdy progres nie dał rady.