Niezwykle specyficzna kolacja

24 grudnia. Nader magiczna data. Może nie dla wszystkich, ale dla niezwykle wielu ludzi jest to rzeczywiście bardzo niezwykły czas. Kończy się czekanie na pewne z najwyższych świąt. Ludzie po 4 tygodniach adwentu przysiądą do stołu, do wspólnej wieczerzy. Ogromnie mnóstwo osób ma po takiej kolacji problemy z żołądkiem. Na wieczerzy konsumują nadmiernie dużo.

Jednakże weź tu się powstrzymaj, jak na stole pojawiają się właściwie niezmiernie wspaniałe potrawy, a poniektóre pojawiają się jedynie raz w roku. Od pierogów przez barszcze po ciastka i rozlicznego typu torciki. Może nie na wszystkim stole są napomknięte torty, tymczasem osobiście znam kilka ludzi, gdzie takie torty nie jedynie pojawiają się, ale torty na zamówienie. Jaka jest różnica? No taka, iż całkowicie widać, że taki tort na stole jest niesłychanie istotny dlatego że zamierzenie go się zamawia.

Po pysznej kolacji z tymi wszystkimi potrawami poczynamy wyczuwać efekty jedzenia wszystkich przygotowywanych smakołyków. Najdziwniejsze jest to, iż co roku popełniamy ów sam błąd.

Niby zgodnie z tradycja winnyśmy wszystkiego skosztować i w zasadzie idziemy za tradycją. Lecz nie kosztujemy, a zajadamy się tymi wszystkimi potrawami. Wynik może być tylko jeden. Mnogość z nas, już w krótkim czasie przypomni se o czym jest tu mowa.